Multinaria 2019 – relacja z drugiej edycji wydarzenia

Opublikowano

20 maja 2019

Szkolenie techniczno-przemysłowe 

15 maja 2019 roku w Toruniu, w eleganckich i nowoczesnych wnętrzach Hotelu Bulwar, odbyło się spotkanie pracowników firmy Multiprojekt z zaproszonymi gośćmi – Klientami i Prasą. Omawiane były nie tylko nowe produkty, które oferujemy, ale również najnowsze rozwiązania Przemysłu 4.0 oraz uruchomione aplikacje (demo). Podczas przerw, zakrapianych aromatyczną kawą oraz osłodzonych korzennymi pierniczkami, zaproszeni Goście mieli czas na networking – rozmowy i wymianę kontaktów.

O automatyce słów kilka

Podczas wystąpień omówiono m.in. system rozproszony, w którym sygnały sterujące są oddalone od jednostki centralnej PLC. Można w ten sposób uzyskać BMS – system zarządzania budynkiem, dzięki któremu zwykły budynek przekształcimy w budynek inteligentny. Przedstawiono również możliwości wykorzystania sterowników PLC oraz, wydawałoby się, wyłącznie przemysłowych paneli operatorskich HMI w automatyce budynkowej.

Specjalista techniczny, zajmujący się w Multiprojekcie panelami operatorskimi, pozwolił zaproszonym Gościom wejść w świat wizualizacji. Pokazał, jak panele marki Weintek wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0. Przedstawił również, jak zadbać o estetykę projektu i szybko go uaktualnić, korzystając ze współczesnych narzędzi wizualizacyjnych. Postawił na koniec pytanie, czy panel HMI Weintek jest tylko panelem, czy już sterownikiem PLC lub SCADA. 

Sławomir Bydoń – prezes firmy Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o. – zaprezentował temat „Postaw na polskie roboty przemysłowe” i przedstawił kulisy powstawania pierwszych polskich robotów przemysłowych. Sam projekt realizowany jest w ramach projektu unijnego, dotyczącego pierwszych na świecie robotów 6-osiowych z materiałów kompozytowych, wykorzystujących przekładnie mimośrodowe.

Podczas tegorocznych Multinariów wspomniano również o naszym autorskim projekcie OmniMES. MES, jako system produkcyjny, służy do zarządzania, monitorowania, synchronizowania i analizowania wykonywanych w czasie rzeczywistym procesów i danych, przy wykorzystaniu technologii informatycznych i elementów automatyki.

Ale nie samą automatyką…

Szkolenie techniczno-przemysłowe to dokonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy branżowe. Ale takie spotkania to także okazja do wzajemnej integracji. Dlatego na koniec spotkania wszyscy Goście zostali zaproszeni na pokład statku turystycznego. Rejs po Wiśle, mimo deszczowej pogody, był bardzo klimatyczny, a kameralne warunki sprzyjały rozmowom w mniej oficjalnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia: