Połączenie Ethernet stało się standardem dla urządzeń przemysłowych, umożliwiając łatwy przesył i wymianę dużej ilości danych z urządzeniami wyższej warstwy (np. SCADA, MES). Integracja z usługami w chmurze czy bazami danych jest pożądana w prawie każdym obiekcie powstającym na nowo, a także w modyfikowanych instalacjach. Stawiając czoło tym wymaganiom, Weintek stworzył panele MT8073iE (7″), MT8090XE (10″), oraz zaawansowaną serię cMT, gdzie również znajdziemy modele z dwoma portami Ethernet.
Teraz rodzina paneli Weintek zostaje rozszerzona o najmniejszego jej przedstawiciela – MT8053iE. Jest to panel HMI z dwoma niezależnymi portami sieciowymi, bazujący na dobrze znanym modelu MT8050iE.
Niepodważalnym atutem jest fakt, iż panel MT8053iE został wzbogacony o usługę zdalnego dostępu VPN. Funkcja ta, nazwana EasyAccess 2.0, daje ogromną swobodę w dostępie zdalnym do HMI oraz podłączonych do niego urządzeń. To także powiadomienia o alarmach lub parametrach produkcji w bezpłatnym oprogramowaniu dla systemów Android, iOS i Windows. Zdalna diagnostyka, zmiana programu PLC, dane mierzone na obiekcie, alarmy i wiele innych jest w zasięgu ręki. Dwa porty Ethernet to niezakłócona praca programisty w jednej sieci, a w drugiej nieprzerwana komunikacja z PLC, falownikami, serwonapędami, etc.
Użytkownicy dbający o bezpieczeństwo swoich sieci komputerowych będą zadowoleni z tego rozwiązania, które separuje newralgiczne urządzenia wykonawcze w sieci lokalnej od bezpośredniego dostępu z zewnątrz poprzez drugi port.
Podstawowe cechy panelu MT8053iE:
– procesor 32-bit RISC 600MHz
– wyświetlacz 4.3″, 16.7 miliona kolorów
– dwa porty Ethernet, USB 2.0 Host, porty szeregowe: RS232/485/422.
– zabezpieczenie płytki elektronicznej przed korozją w klasie przemysłowej
– szeroki zakres napięcia zasilającego: 10.5 – 28VDC
– wspiera komunikację z ponad 300 urządzeniami używanymi w automatyce przemysłowej
– licencja EasyAccess2.0 w cenie panelu (wystarczy zarejestrować panel w usłudze on-line)
– potrafi komunikować się w popularnym języku Internetu Rzeczy – MQTT, a także w dobrze znanym Modbus TCP/IP
Autor: Maciej Sakowicz, doradca techniczno-handlowy
Dbając o najwyższe standardy Weintek zawsze zaleca aktualizację oprogramowania sprzętowego do najnowszej wersji.
Podoba Ci się artykuł? Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać więcej wartościowej treści z branży automatyki.